Ви є тут

Біговка, порізка, висічка

Біговка, порізка, висічка

Висікання (штанцювання) – вирубка з аркуша паперу, картону, пластика, плівки і інших матеріалів прямокутної форми виробів складної форми за допомогою удару штампом по контуру.
Висікання дозволяє вирізувати за допомогою штанцерного висікального штампу фігурну форму друкарського виробу. Штанцювання преси здійснюють висікання по зовнішньому контуру на папері, картоні або пластиці. Також висікання називають штанцюванням.
Зазвичай якщо в поліграфії для надання форми виробу виявляється недостатньо використання пеперорізальних машин (одноножових, трьохножових), тоді і застосовують висікання, використовуючи ножі різної форми. При цьому штампи для висікання можуть бути використані багато разів, тобто якщо ваші наклади повторюються знов – вам вже не потрібно платити за штамп.
Висікання активно використовується для виготовлення картонної упаковки, складних рекламних картонних конструкції, гральних карт, кишенькових календарів, етикеток, листівок, конвертів і так далі. Устаткування для висікання досить різне, тому його вибір залежатиме від ряду чинників: від форми, конструкції, розміру, матеріалу, накладу продукції, а також часу виготовлення продукції.
Можливість комбінування біговки (продавлювання картону для зручності подальшого згину по заданій лінії), ріцовки (пунктирні прорізи, що дозволяють створити чітку лінію розриву) і безпосередньо ножа (загострена поверхня, що розрізає матеріал в заданому напрямі) дозволяє створювати форми будь-якої складності.